.

.

CPS Products VP4S PRO-Set единечна вакуумска пумпа, 3 CFM, 10 микрони

CPS Products VP4S PRO-Set единечна вакуумска пумпа, 3 CFM, 10 микрони

Оценка на стоката:

DEN 4346.56
Достапност
Производот е достапен

Макс вакуум : 10 микрони Тип на производ : Ротари вакуумски пумпи. Максимална стапка на проток (CFM) : 3. Просетаниот опсег на вакуумските пумпи со двојни напони вклучува и единечни и две фази на конфигурации на пумпата со големина од 2 до 12 cfm. Сите единици вклучуваат мотор со двојни напони со тешки вредности кои можат да работат или на 115 VAC или 230 VAC (50 или 60 Hz) моќност на трепкање на прекинувачот. Рачките за носење на челик засилени се преместени за удобност и комерцијални тврди гумени основи апсорбираат вибрации за помазна, потивка работа. Сите единици вклучуваат интегрирани вентили за баласт на гас, порти за поврзување со повеќе нишки и се заштитени со преоптоварување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката