.

.

Кобра Карбид 41870 Цврст Карбид Вртење Вметнете, CM02 Одделение, Повеќеслојни Обложени, VNMG Стил, VNMG 331, 3/16 Дебели, 1/64 Радиус

Кобра Карбид 41870 Цврст Карбид Вртење Вметнете, CM02 Одделение, Повеќеслојни Обложени, VNMG Стил, VNMG 331, 3/16 Дебели, 1/64 Радиус

Оценка на стоката:

DEN 365.76
Достапност
Производот е достапен

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги, но се покршливи и мора да се користат со крути системи за држење алатки Повеќеслоен Слој Тик/Ал2о3/Калај. Добра цврстина, висока јачина во употреба и разноврсност за грубост, средно грубост на челик, легиран челик и леано железо, особено за голема брзина и брзо сечење. Се користи за вртење и завршна обработка на широк спектар на материјали. 35 степени дијамант со чипбрејкер. Вметнување за вртење на кобра карбид што се користи за вртење и завршна обработка на широк спектар на материјали. 0 степени релјеф агол. Комбо игла и стегач вметнете. Дијамант од 35 Степени, Двострано вметнување со чипбрејкер. За средни до груби парчиња. Повеќеслоен Слој Тик/Ал2о3/Калај. Добра цврстина, висока јачина во употреба и разноврсност за грубост, средно грубост на челик, легиран челик и леано железо, особено за голема брзина и брзо сечење. Алуминиум оксид слој за обработка 200 и 300 серија нерѓосувачки челик. Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги, но се покршливи и мора да се користат со крути системи за држење алатки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката