.

.

Troemner SSCA-01000 Тешки случај за 1 кг до 1 мг аналитичка прецизна тежина сет

Troemner SSCA-01000 Тешки случај за 1 кг до 1 мг аналитичка прецизна тежина сет

Оценка на стоката:

DEN 8848.00
Достапност
Производот е достапен

Направено од ABS пластика За прецизна тежина. За сет на тежина од 1 кг до 1мг аналитичка прецизност. Пластични случаи на ABS за аналитички/OIML прецизни тежини се тешки, лесни, солидни и дизајнирани да ја заштитат вашата тежина поставена под какви било околности за испорака. Смолата отпорна на заби и тресење обезбедува тегови да се чуваат безбедни и безбедни. Секој случај е поставен во висококвалитетен етафоам со сопствени исечоци за тегови и случаи. Случајот е произведен со лесни печати и влече брави и трајни рачки за меки зафат. Внатре во случајот со тешки работи има прекин за случајот со поликарбонат што содржи тегови 500 g и подолу. Тежини од 1 кг и 2 кг се чуваат во нивните индивидуални случаи на поликарбонат во внатрешноста на сечење. Тежини од 5 кг, 10 кг, 20 кг исто така имаат свој прекин, но не се снабдуваат во индивидуален случај.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката