.

.

Тестер за соленост, Професионален 0~28% Тестер За Анализатор На Сол Салинометар Точен Рефрактометар На Салинометар За Тестер За Соленост На Храна

Тестер за соленост, Професионален 0~28% Тестер За Анализатор На Сол Салинометар Точен Рефрактометар На Салинометар За Тестер За Соленост

Оценка на стоката:

DEN 329.44
Достапност
Производот е достапен

[Рачен рефрактометар] овој рефрактометар е професионален инструмент за мерење на раствор на сол Се користи за мерење на соленоста во растворот и има функција од 10 ° C~ 30 ° C АТЦ автоматска компензација на температурата. Опсег на мерење : соленост : 0~ 28%, точност : 0,2%. [Лесен за употреба] Земете Неколку капки од растворот што треба да се тестира, ставете го на призмата за откривање, покријте го и направете го растворот да се шири низ целата површина на призмата. Насочете го капакот директно кон изворот на светлина, набудувајте низ окуларот, свртете го окуларот за да го прилагодите рачното тркало, така што сино-белите линии се јасни, а вредноста на скалата на линијата за поделба е концентрацијата на растворот. [Практично складирање] Мала големина, мала тежина, спакувана во пластични кутии, лесна за складирање и носење. [Апликација] Широко се користи во прехранбената индустрија за контрола на концентрацијата на сол во храната и пијалоците. Широко се користи во солена храна, земјоделско производство и научни истражувања. €®По продажбата q : ако наидете на какви било проблеми со квалитетот по купувањето на овој производ, ве молиме контактирајте не на време, ние ќе ви служиме со цело срце!. Спецификации : Опсег На Мерење : 0~28% Минимална Скала : 0,2% Должина : 17см / 6,7 инчи тежина : прибл.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката