.

.

Ливти Камион Задната Врата Светлосна Лента 60 ЛЕД Лента Со Црвена Сопирачка За Трчање Бела Обратна Црвена Вртење Сигнали Светла, Автомобил Камион Додатоци За Мажи-IP

Ливти Камион Задната Врата Светлосна Лента 60 ЛЕД Лента Со Црвена Сопирачка За Трчање Бела Обратна Црвена Вртење Сигнали Светла,

Оценка на стоката:

DEN 415.84
Достапност
Производот е достапен

Супер светла : Изработена СО 264 SMD 2835 LED, луменот и излезот е 500% посветла од обичните светлосни шипки на задната врата Целосни Функции : Црвени светла за трчање, супер светло-црвени светла за сопирачките, супер бели обратни светла, црвени трепкачи. Лесна Инсталација : Само излупете и залепете, стандарден приклучок за рамен конектор со 4 пина и играјте. Светлосната лента на задната врата доаѓа со засилувач на лепило за цврсти нокти што може да ја зголеми силата на држење НАД 5 ПАТИ, без грижи за паѓање. Издржлив За Сите Сезони : бидејќи е целосно запечатен со силикон и флексибилен со ВОДООТПОРЕН IP68, може да издржи секакви лоши временски услови и сурова околина. Опстојува со животен век над 50. Широка Опрема : со работен напон ОД 12 V DC, погоден За Dodge Ram Меморија 1500 2500, 3500, 4500, Ford F150, F250, Chevy, Silverado, GMC, Сиера, Тојота Тундра, и повеќето автомобили, камиони, Пикап, SUV, RV, Комбе, приколки и повеќето возила. Пет функции и статус на пет светла дозволете им на другите возачи да знаат дека сте приврзани. Обезбедете побезбедно возење. Спецификација : Материјал : FPC и Пластична Лента Должина : 60 инчи должина На Жица : 110cm (Вклучувајќи Осигурувач) Работна Температура : -40 Qu~+80 € Работен Напон : вклопуваат 12v систем.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката