.

.

Lm25gaop Линеарни Топчести Лежишта 25mmx40mmx59mm Отворен Тип ЗА ЦПУ 3d Печатач 2pcs

Lm25gaop Линеарни Топчести Лежишта 25mmx40mmx59mm Отворен Тип ЗА ЦПУ 3d Печатач 2pcs

Оценка на стоката:

DEN 1.33
Достапност
Производот е достапен

[ГОЛЕМИНА] - Модел : LM25 GAOP, 25x40x59mm Метрички Двојно Печат Хром Челик Линеарно Лежиште, 16mm Отворање Ширина, 80 Степен Отворање Агол [УПОТРЕБА] - Линеарните лежишта се дел од системите за линеарно движење, кои често се користат заедно со цилиндрични шахти или водичи. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - овие топчести лежишта со челичен кафез работат многу постабилно од најлонските лежишта во кафез. Тие се посоодветни за средини со голема брзина или висока температура. [СПОСОБНОСТ] - Капацитет На Статичко Оптоварување( Кор) : 1569 N, Капацитет На Динамичко Оптоварување( Цр) : 981 N (Препорачаното оптоварување е 80% од номиналното оптоварување, а не да го надминува номиналното оптоварување. [АПЛИКАЦИИ] - Механички слајдови, табели со 2 оски и 3 оски, линеарни маси, 3Д печатачи итн. Линеарен Валчест лежиште. Описи : Линеарните лежишта се широко користени во електронска опрема, машини за тестирање на истегнување и дигитална тродимензионална координатна мерна опрема и друга прецизна опрема, како и машински алати со повеќе оски, преси за удирање, машини за мелење алати, автоматски секач за гас, печатачи и други лизгачки индустриски машини.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката