.

.

Челик Навој Тркалање Завртка За Метал, Црна Цинк Позлатени, Тава Главата, Филипс Диск, #4-40 Конец Големина, 3/8 Должина

Челик Навој Тркалање Завртка За Метал, Црна Цинк Позлатени, Тава Главата, Филипс Диск, 4-40 Конец Големина, 3/8 Должина

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Навој тркалање завртка се препорачува за употреба во метал Челикот често се користи во апликации каде јачината е примарно разгледување. Цинк позлата се спротивставува на корозија и има црн рефлектирачки изглед. Главата на тавата има рамен врв и кратки вертикални страни со заоблен горен раб. Филипс драјв има слот во форма на х кој прифаќа возач На Филипс и е дизајниран да спречи прекумерно затегнување. Завртката за тркалање со челична нишка за употреба во метал има црна облога со цинк и глава На тава со погон На Филипс. Челикот често се користи во апликации каде јачината е примарно разгледување. Цинк позлата нуди отпорност на корозија и има црн рефлектирачки изглед. Главата на тавата има рамен врв и кратки вертикални страни со заоблен горен раб. Погонот На Филипс има слот во форма на х кој прифаќа возач На Филипс и е дизајниран да му овозможи на возачот да се лизне од главата за да помогне да се спречи прекумерно затегнување и оштетување на конецот или прицврстувачот. Завртки за сечење навој и тркалање навој, два вида завртки за самопреслушување, се прицврстувачи со навој што создаваат конец за парење во ѕидот на дупката.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката