.

.

Хардвер Мелење машина 10 парчиња Дијамант Обложени Дупка Видов Дупка Видов Керамички Стакло Мермер Алатка Вежба Малку 3/5/6/8/10/12/14/16/18/20мм

Хардвер Мелење машина 10 парчиња Дијамант Обложени Дупка Видов Дупка Видов Керамички Стакло Мермер Алатка Вежба Малку 3/5/6/8/10/12/14/16/18/20мм

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Може да отстрани целосни кругови на стакло, плочки, мермер, гранит, керамика или други предмети. На материјалот му треба само вода за подмачкување. Може да се користи со стандардни електрични вежби. Секогаш користете лубрикант (вода), инаку вежбата со дијамантско јадро ќе изгори. Остро и издржливо, лесно отстранување на чипот и дополнително подобрување на ефикасноста на обработката.Сосема нов висок квалитет може да ги отстрани целосните кругови на стакло, плочки, мермер, гранит, керамика или други предмети на материјалот му треба само вода за подмачкување.Може да се користи со стандардни електрични вежби.Секогаш користете лубрикант (вода), инаку вежбата со дијамантско јадро ќе изгори.Започнете со дупчење дијагонално, направете кружна трага, а потоа исправете ја вежбата.10 парчиња/комплет, вклучувајќи големини : 3мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм, 14мм, 16мм, 18мм, 20ммпакување : 10 парчиња/поставена дијамантска вежба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката