.

.

Сончев Соларен Автомобил Батерија Браздичка Полнач &засилувач; Одржувач 5w Соларен Панел Моќност 12v Полнач комплет Преносни Водоотпорен ЗА АВТОМОБИЛСКИ Р В Морски ?

Сончев Соларен Автомобил Батерија Браздичка Полнач &засилувач; Одржувач 5w Соларен Панел Моќност 12v Полнач комплет Преносни

Оценка на стоката:

DEN 550.40
Достапност
Производот е достапен

Батериите Природно Се Испразнуваат - автомобилските батерии природно се испразнуваат кога не се користат Возилата имаат мал, но постојан одвод на батеријата-Модерните возила имаат над 30 модули за контрола на каросеријата (компјутери), алармни системи, имобилизатори и мониторинг на заклучување. Сите овие единици трошат електрична енергија од батеријата. Затоа за една недела или две без или малку користење на возилото батеријата може да се испразни. Чувајте ја батеријата надополнета со соларна енергија. Брзо се поврзува и исклучува на батеријата. Кристален соларен панел, поголема ефикасност. Покриено со калено соларно стакло,ултра чистото стакло ги тера соларните ќелии да апсорбираат повеќе сончева светлина. Издржливи Стомачни Пластични И сончево стакло. Погодно доаѓа со стегач за батерии и приклучок за светло за цигари. Без одржување, лесен компактен дизајн. Заменливи конектори : приклучок за приклучок за додатоци и клипови за крокодили. Индикатор ЗА ПОЛНЕЊЕ СО сино трепкање. Вградената диода спречува обратно полнење. Вшмукување чаши за лесно монтирање. За оптимална моќност, осигурајте се дека панелот е директно свртен кон сончевата светлина. Чистете Го Соларниот Полнач ЗА Батерии МЕСЕЧНО, или почесто за да ја одржите врвната ефикасност. Полначот може да се закачи на внатрешната или надворешната страна на шофершајбната на автомобилот. Овој полнач за соларни панели е посебен дизајн и излезниот напон е 15 волти, полначот нема да ја преполни батеријата или да предизвика каква било штета. Но, ако вашиот капацитет на батеријата е помал ОД 20АХ, и се грижите дека батеријата ќе биде преполнета, можете да добиете "Сончев сончев 7А регулатор ЗА полнење" или да го проверите асин : B06 X9 VZYF. Соларниот полнач е основен полнач за браздичка и најдобро е за полека полнење и одржување на полнењето на батеријата.Забележете дека полначот е дизајниран да го надополнува полнењето на батеријата како резултат на природна дренажа. Не е наменет за полнење на батеријата што е целосно испразнета. Полначот е отпорен на прскање и водоотпорен,но не треба да биде потопен во вода. [Соларен Панел Моќ До 5 W]Чувајте ГИ вашите 12v батерии надополнети со овој моно-соларен полнач со Висока ефикасност,што помага да се управува со одводот на батеријата во сите сезони. Дизајниран да компензира за мали, стабилни одводи на батеријата од часовникот или алармниот систем на возилото.Овој полнач за батерии ќе генерира соларна енергија за да ја наполни батеријата се додека има доволно сончева светлина на располагање.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката