.

.

EAI нитрилна гума О-прстени 11мм ОД 7мм ID 2mm ширина, метричка буна-n запечатување заптивка, пакет од 25

EAI нитрилна гума О-прстени 11мм ОД 7мм ID 2mm ширина, метричка буна-n запечатување заптивка, пакет од 25

Оценка на стоката:

DEN 156.48
Достапност
Производот е достапен

Истиот работен ден испорака !! Нитрилна гума О-прстени : Нашата висококвалитетна гума О-прстен е многу удобен за употреба, обезбедувајќи безбеден начин за поврзување на делови и може да се искористи за да се запре несаканите течности што течат од прирабници за прирабници, водовод, машини, хидраулични и пневматски поправки Обезбедува безбеден начин за поврзување на делови, спречување на контакт помеѓу металите и да се има добар отпор. Материјал со висок квалитет и еколошки : тој е изработен од добри механички својства и висока комерцијална оценка за комерцијална оценка (NBR, BUNA-N) материјал кој не е лесно распарчен, одлична отпорност на вода и масло, отпорна на висока температура, отпорна на абење, отпорни на абење, абење отпорни на абење, абење отпорни , издржлив и долг животен век. Wide Applications : Nitrile rubber is the most widely used O-Ring material in the world which is great for plumbing and auto repair, A/C manifold, garages, workshops, automotive, boat, RV wiring, electrical maintenance appliances, bearings, pumps, макари, итн. Трајни и лесни за употреба : меката и флексибилна конструкција на прстенот О ги прави овие прстени поотпорни на корозија, висок притисок, висока температура и абење, лесни за инсталирање и задоволување на скоро сите ваши потреби. Внатрешен дијаметар : Тие се кружни, тркалезни во пресек. Гума е 11мм надворешен дијаметар, внатрешен дијаметар од 7мм, дијаметар од пресек од 2мм. Гумените О-прстени се од суштинско значење за автомобилски, брод, RV жици, мијалник за притисок, филтер, пумпа, црево за вода и електрично одржување на автомобилски механички и многу повеќе.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката