.

.

Стругови Вртење Алатка, Трајни Преносни HHS Сечилото Дрво Струг Длето Smallономски Дизајн Мал Внатрешен Лак За Сечење

Стругови Вртење Алатка, Трајни Преносни HHS Сечилото Дрво Струг Длето Smallономски Дизајн Мал Внатрешен Лак За Сечење

Оценка на стоката:

DEN 939.20
Достапност
Производот е достапен

Сигурна Работа : Засечното сечило овозможува стабилни работни перформанси, како и поголема ефикасност при сечење и резба Широка Алатка : работи совршено како алатка за вртење на дрво, исто така одговара за рачно работење за подобро завршување НА ВАШАТА САМОДОВЕРБА. Сечилото на лакот ХСС : Изработено од одличен челичен материјал со голема брзина, малото внатрешно лачно сечило со добра цврстина е многу сигурно. Дрвена Рачка : Усвојувајќи премиум буково дрво, handономски дизајнираната рачка не се лизга и е многу удобна за држење. Лесно Носење : Доаѓа Со мала тежина и компактна големина, и складирањето и носењето се многу лесни за работа на отворено. Сигурна Работа : Засечното сечило овозможува стабилни работни перформанси, како и поголема ефикасност при сечење и резба. Широка Алатка : работи совршено како алатка за вртење на дрво, исто така одговара за рачно работење за подобро завршување НА ВАШАТА САМОДОВЕРБА. Сечилото на лакот ХСС : Изработено од одличен челичен материјал со голема брзина, малото внатрешно лачно сечило со добра цврстина е многу сигурно. Дрвена Рачка : Усвојувајќи премиум буково дрво, handономски дизајнираната рачка не се лизга и е многу удобна за држење.

Декларирани спецификации

Item Type:
Wood Lathe Chisel
Material:
Beech + Steel
Application:
Used for all kinds of woodworking turning tools or woodworking carving.
Knife Type:
Small Inner Arc
Package List:
1 x Wood Lathe Chisel:
1 x Blade Cover:

Комплементите на стоката