.

.

Здрави Постари Лица Комплетни Машинки За Нокти И Нокти За Дебели Нокти, Долга Рачка За Нокти За Нокти Дебели Нокти, Професионални Машинки За Нокти, Совршени За Дија?

Здрави Постари Лица Комплетни Машинки За Нокти И Нокти За Дебели Нокти, Долга Рачка За Нокти За Нокти Дебели Нокти, Професионални Машинки За Нокти,

Оценка на стоката:

DEN 2.33
Достапност
Производот е достапен

Комплетниот комплет за сечење на ноктите дома-вклучува една подијатарска машинка за нокти, една ротирачка машинка за глава, една широка машинка за вилица и една датотека, плус практична торба за складирање Нема да треба да трошите пари на неколку ножици или секачи-имате се што ви треба веќе вклучено во кутијата!. Дизајниран за дебели нокти-дополнителниот широк отвор ви овозможува да ги соберете и исечете големите дебели нокти. Исто така, машинките се многу остри и можат да ги отсечат сите груби рабови без никаква болка. Ова е совршено за вродените или габичните нокти и сите видови проблеми предизвикани од дијабетес, паронихија, стареење и други здравствени проблеми. Совршен за дијабетичари или луѓе кои страдаат од артритис-со ротирачката машинка за глава лесно е да се најде совршен агол за да ги исечете ноктите или ноктите на нозете.Долгите рачки го олеснуваат фаќањето и држењето, а исто така бараат помал притисок за сечење на ноктите. Погодни за употреба од возрасни со десна или лева рака, овие алатки ќе ви овозможат сами да ги исечете ноктите или да се грижите за некој друг!. Одличен квалитет-дизајниран со нерѓосувачки челик со врвен квалитет, со силни и остри сечила, овие професионални брадавици ќе ви траат цел живот!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката