.

.

ХПС ХТСР-200-225-L225 - Сина Силиконски Висока Температура 4-слоја Засилен Редуктор Спојка Црево, 60 Psi Максимален Притисок, 2.25 Должина, 2 > 2.25 ПРОЕКТ, Сина

ХПС ХТСР-200-225-L225 - Сина Силиконски Висока Температура 4-слоја Засилен Редуктор Спојка Црево, 60 Psi Максимален Притисок,

Оценка на стоката:

DEN 2.00
Достапност
Производот е достапен

Изработен Од Армиран Силикон Со Висока Температура од 4 слоја Исполнете ги и надминете ги индустриските стандарди SAEJ20, идеални за тешки врски под притисок и обезбедуваат одлична отпорност за апликации со висока температура. Одлично за морска и индустриска употреба, прилагодено производство на турбо или интеркулер цевки, самостојно внесување или систем за ладење на радијаторот. ОТПОРЕН НА УВ и озон. Силиконското црево НЕ е компатибилно со гориво или масло; Внатрешен Дијаметар : 2" > 2. HPS 2" - 2-1/4" (51mm-57mm) x 2-1/4 " Долго Високо Темпо 4-засилено Сино Силиконско Редукторско Црево за Спојување ги исполнува и надминува стандардите на индустријата SAEJ20, идеално за тешки врски под притисок и обезбедува одлична отпорност за апликации со висока температура. Hps перформанси Силиконски Редуктор Спојка Црево е дизајниран и инженер да ги исполни барањата со високи перформанси наведени во различни индустриски стандарди, затоа го прават одличен за морска и индустриска употреба, прилагодено турбо или интеркулер цевки изработка, diy довод ИЛИ радијатор систем за ладење. Техничка Спецификација : Тип На Производ : Силиконски Редуктор Спојка Црево.

Декларирани спецификации

Product Type:
Silicone Reducer Coupler Hose. Temperature Range

Комплементите на стоката