.

.

6 Парче Градина Алатка Во Собата Градина Лопати Канџи Алатка За Домаќинство Мултифункционален Комплет Градина Садење САМОСТОЈНА Градина Рачна Мистрија Алатка

6 Парче Градина Алатка Во Собата Градина Лопати Канџи Алатка За Домаќинство Мултифункционален Комплет Градина Садење САМОСТОЈНА

Оценка на стоката:

DEN 452.80
Достапност
Производот е достапен

Овој мал комплет градинарски рачни алатки може да биде многу корисен за луѓе кои имаат растенија во саксии или кутии за прозорци Нивната мала големина ги прави идеални алатки за употреба во ограничени области, како саксии. Овој сет вклучува 6 парчиња,тркалезна лопата за олабавување на почвата, Поместување На Сливот; остра лопата за расад, садење; гребло со 5 Заби за Лабава почва, рамна почва; Двојна Мотика 3 огради за Мотика, олабавување на почвата;Три канџи за искоренување, олабавување на почвата; Плевел за плевене, расад-подигање. Сите 6 парчиња погодни за надворешни и садење кутии, растечки карфиол и момчиња кои играат со песок. Ве молиме, советувајте : ова се вистински метални алатки, а не играчки. Силно се препорачува овие алатки да се користат само под директен надзор на возрасни, а најмладата препорачана возраст е 5 години и постара за да се избегнат повреди. 6 Парче Градина Алатка Во Собата Градина Лопати Канџи Алатка За Домаќинство Мултифункционален Комплет Градина Садење САМОСТОЈНА Градина Мистрија Алатка Спецификации : Тежина : 1,3 Кг Материјал : метал,пластичен Зафат : дебел материјал, мек лепак завиткан во рачка, удобна цврста површина; тело на лопата : дебело челично тело на лопата, отпорно на абење и не е лесно за ' рѓа, добар квалитет; моделирање : различни видови, лесен за употреба, добар помошник кој сака цвеќе : 6 Парчиња/Комплет Вклучува : 1* Три Канџи 1* 5-Заби Гребло 1* Двојна Мотика 3 ОГРАДИ 1*Плевел 1*Тркалезна Лопата 1* остра Лопата Само горенаведената Содржина На Пакетот, другите производи не се вклучени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката