.

.

МЕЛУКСЕМ 5 - Светла Црн Лустер Фарма Лустери За Трпезарија Модерна Висечка Светилка Фоаје Приврзок Осветлување Прилагодлива Висина

МЕЛУКСЕМ 5 - Светла Црн Лустер Фарма Лустери За Трпезарија Модерна Висечка Светилка Фоаје Приврзок Осветлување Прилагодлива Висина

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

Наклон Таванот Компатибилен Ве молиме инсталирајте го од лиценциран електричар. Исклучете го напојувањето пред прво да го инсталирате. Се препорачува професионална инсталација. ●Дизајн На фарма● : рустикалниот лустер со 5 светла е изработен од црн метал, кој е погоден за украси на стан во фарма. ●Лесна Инсталација : Безбедно завиткана и прилично лесна за инсталирање. Потребни се само неколку минути за да ја осветлите вашата соба!. ®Барања За сијалица : ова висечко таванско светло бара 5 x E26 среден Основен приклучок, 40w max ЗА секоја светилка, компатибилен со различни блескаво светло, LED, CFL и халогени светилки,Целосно затемнет кога се користи со сијалица за затемнување и компатибилен прекинувач за затемнување. ①Широка Апликација : може да се инсталира на рамен или наклонет таван. Компатибилен со повеќето разводни кутии. Погоден за фарми, дневни соби, спални соби, трпезарии, кујни, канцеларии, ходници, скали, ходници и влезови. ●Шипки За Прилагодување на висината} : доаѓа со адаптер, можете да го инсталирате на рамен/наклонет таван, за да биде компатибилен со различни простори. Овој приврзок светло украсени гроздобер стил елементи составени од црна рамка железен кафез, кој лесно може да се интегрира во личниот стил на вашиот дом, без разлика дали тоа е традиционално,ретро или преодно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката