.

.

Титанфлекс Нитрилни Ракавици за Еднократна употреба 6 мил Сини Тешки Ракавици За Еднократна Употреба, Механички Ракавици За Готвење, Без Латекс Во Прав

Титанфлекс Нитрилни Ракавици за Еднократна употреба 6 мил Сини Тешки Ракавици За Еднократна Употреба, Механички Ракавици За Готвење,

Оценка на стоката:

DEN 2.00
Достапност
Производот е достапен

Увезени Повлечете го затворањето. ТЕШКИ : Нашите нитрилни ракавици за еднократна употреба со дебелина од 6 мил се хемиски и отпорни на пункција, обезбедувајќи повисоко ниво на заштита на рацете од течности, маснотии и остри предмети. Текстурираната завршница обезбедува отпорност на лизгање во влажни или суви услови. БЕЗ ЛАТЕКС : Нашите ракавици без латекс за еднократна употреба се неиритирачки и хипоалергични, нудат супериорна сила и удобност - совршени за корисници со алергиски реакции на кожата. Тоа значително ја намалува вкрстената контаминација кај корисниците на чувствителност. РАКАВИЦИ БЕЗБЕДНИ ЗА ХРАНА : Нашите гумени ракавици за еднократна употреба се одделение за храна што може да се користи како ракавици за храна за еднократна употреба, ракавици за готвење, ракавици за ракување со храна и ракавици за услуги за храна. ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : Нашите нестерилни не-латекс ракавици може да се користат за домашни, индустриски и комерцијални задачи, на пр.ракавици за чистење, ракавици за готвење, ракавици за подготовка на храна, ракавици за тетовирање, механички ракавици, берберски ракавици, ракавици ЗА СКАРА, сликање и ракување со животни.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката