.

.

Алфи Пет-Вајли Висат-На Расадник Риба Резервоар Со Изолација Одгледување Мрестилиште-Големина: Мали

Алфи Пет-Вајли Висат-На Расадник Риба Резервоар Со Изолација Одгледување Мрестилиште-Големина: Мали

Оценка на стоката:

DEN 383.84
Достапност
Производот е достапен

Мерки 5,5 "Л х 6"В х 6" ХОваа пластична мрестилиште е лесно прикачена на врвот на вашиот аквариум со вклучени висечки куки или вшмукувачки чаши. Идеален како резервоар за созревање за пржење, или резервоар за изолација за агресивни или повредени риби. Безбедно го одделува новороденото срј од мајката и другите риби. Дизајн за заштеда на простор што виси на внатрешноста на аквариумот. Како да го исчистам аквариумот Кога го чистите вашиот аквариум, треба само да отстраните дел (10-15%) од водата и да ја замените со свежа, дехлорирана вода од чешма (чиниите и вазните бараат почесто поголеми промени на водата). Додека го правите ова, треба да го користите вашиот сифон за да вшмукате дел од ѓубрето што се собира во чакалот и украсите. Ако имате филтер под чакал, многу е важно да го исчистите чакалот кога ги правите неделните промени на водата, ова ќе спречи остатоците и другите органски материи во распаѓање да ги блокираат пасусите помеѓу камчињата и да го ограничат протокот на вода. Како да изберете украси За аквариум Кога ќе дојде време да изберете украси за аквариум, она што ќе одлучите да го додадете треба да исполнува два главни критериуми. Како прво, украсите што ќе ги додадете треба да и понудат на рибата соодветно чувство за атмосфера со елементи што им овозможуваат да се дружат во одредена област на резервоарот што ја претпочитаат или да најдат засолниште доколку е потребно. Другото е дека треба да го направите изгледот на аквариумот да одговара на вашиот стил и вашиот дом или канцеларија, така што тоа е фокусната точка што сакате да биде.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката