.

.

Аквариумска Пинцета за Растенија од аквариум, Пинцета Од Нерѓосувачки Челик, Пинцети За Аквариум Екстра Долги 48 см, За Алатки За Акваскејп На Растенија Од Аквариум,

Аквариумска Пинцета за Растенија од аквариум, Пинцета Од Нерѓосувачки Челик, Пинцети За Аквариум Екстра Долги 48 см, За Алатки За Акваскејп

Оценка на стоката:

DEN 1.00
Достапност
Производот е достапен

Изработен од висококвалитетен материјал од нерѓосувачки челик, издржлив, точен и обезбедува долг работен век Алатки за аквариум од нерѓосувачки челик одговараат за мали или тенки водни растенија; тоа нема да му наштети на пресекот на растението, попогодно отколку да користите рака. Овие Алатки за Аквариумски Растенија работат прекрасно за аквариумските растенија; може да спречи случајни повреди на вашите водни растенија и да донесе остатоци низ целиот аквариум. Подлогата шпатула лесно може да го прилагоди чакалот и песокот и нема да го наруши остатокот од декорацијата и растенијата. Засадете пинцети за акваскејп имаат пила на врвот; направете да не биде лесно да паднете кога ќе го користите и нема да му наштети на растението. Секогаш бришете ги и исушете ги алатите целосно. Ова ќе помогне да се спречи каква било ' рѓа. ●Димензија+ - права пинцета големина е 48см / 18,90-инчен, костум за аквариум со средна и голема големина, повеќе не ги навлажнувајте рацете. €Висококвалитетен Нерѓосувачки Челик Q - Аквариумските пинцети се изработени од напреден легиран нерѓосувачки челик, отпорен на ' рѓа и отпорен на корозија, не е лесен за бледнее, издржлив. ●Дизајн што не се лизга-Пинцетите За Акваскејп На Растенијата имаат пила на врвот и се справуваат со зголемено триење, го олеснуваат паѓањето кога го користите и нема да му наштетат на растението.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката