.

.

Избалансиран XLR Кабел Машки До Женски-3 Нозе Сино-Про 3-Пински Микрофон Конектор За Напојува Звучници, Аудио Интерфејс или Миксер За Перформанси во Живо &засилувач; С

Избалансиран XLR Кабел Машки До Женски-3 Нозе Сино-Про 3-Пински Микрофон Конектор За Напојува Звучници, Аудио Интерфејс или Миксер

Оценка на стоката:

DEN 239.84
Достапност
Производот е достапен

ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН XLR КАБЕЛ-Машки Сигурен Избор за Изведба Во Живо, Снимање Во Студио, Училиште Изберете Ги Вашите Стилови На Должина И Конектор 1 х Избалансиран XLR кабел Од Coluber. Супериорна јасност на звукот и намалување на бучавата. Вашиот избор на сенка, големина и конектори. Единствениот избор за турнеи музичари, уметници за снимање, пејачи, Диџеи и свадбени емци насекаде!. Тип на конектор : XLR ДО XLR [1 машки, 1 женски]. Тип на штит : 98% плетенка. Конектор позлата : злато. ОФЦ проводници : 22 мерач. Рохс во согласност. Вградено олеснување на видот. Чувајте кабел како дел од вашата целосна турнеја или студиски комплет. Поставете ги вашите системи и подгответе се за недопрена музика и квалитет на гласот. Слушнете пад на игла додека надворешниот шум се распрснува во позадина. Уживајте во про функционалноста на буџетот на аматер!. Треба подобар звук за сите нешта аудио?. Музичката, радио и забавната индустрија бараат 3-пински XLR кабел за речиси секоја апликација. Од микрофони и опрема за осветлување до системи НА ГОДИШНО ниво, миксери и звучници на напојување, важно е да се избере најдобрата опрема во индустријата за да се произведе звук со професионален квалитет. Со години, Колубер ги снабдуваше врвните изведувачи со сигурно откажување на бучавата и намалено мешање на радиофреквенцијата за сѐ, од концерти и говори во живо до инструментални снимки во студио.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката