.

.

ПРЕКРАСНА УБАВИНА&засилувач; НЕГА Восхитувачки Жена На Храброст Esет Каил Керамички Плакета Ви Благодариме На Вашата Сопруга За Сите таа има Направено

ПРЕКРАСНА УБАВИНА&засилувач; НЕГА Восхитувачки Жена На Храброст Esет Каил Керамички Плакета Ви Благодариме На Вашата Сопруга За Сите таа има

Оценка на стоката:

DEN 1567.84
Достапност
Производот е достапен

Жена Од храброст-cerет кахил керамичка плоча Оваа Големина На плоча 12х17см / 4, 72Х6, 62 инчи. Тие се застаклени на висока температура (2000 Ѓ). Вклучувајќи дрвена нога и можност за суспензија. Материјали : глина, злато, глазура, ангобе природни бои, кутија. Неверојатна Жена На Храброст Cerет Каил Керамичка Плоча заблагодарете и се на сопругата За се Што направила ова е израз што се користи за пофалба или славење на женскиот род. Тоа е химна што се рецитира во петок навечер, на почетокот на Саботата, за да и се заблагодари на сопругата за се што направила за семејството во текот на неделата. Оваа Плоча Со Големина 12х17см / 4, 72Х6, 62 инчи Секоја плоча е насликана рачно и е дел од ограничено издание. Тие се застаклени на висока температура (2000 Ѓ), и украсени со 24к злато! на задната страна на секоја плоча има етикета со сериски број на плочата и објаснување за мотивот. Уникатната техника меша изгорени глинени впечатоци,боја и глазура, со 24к златни украси создаваат уникатно и убаво парче. Ѕидната плоча е оригинална, рачно изработена, единствена. Вложуваме многу грижа и љубов во нашата уметност и се надеваме дека ќе добиете задоволство од нашата работа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката