.

.

Рис 3 'еден човек вкрстен

Рис 3 'еден човек вкрстен

Оценка на стоката:

DEN 2959.84
Достапност
Производот е достапен

Оваа голема пила се користи претежно во шумарските работи и вкрстувањето на големите трупци, но во последниве години го набавија луѓето со цел да го намалат своето огревно дрво на повеќе традиционален начин Пила е направена од британски челик CS80 со цврстина на Роквел од 44-46 и дебелина од 1,5 мм за да се обезбеди супериорна вкочанетост потребна при намалување на долги удари. Моделот на забите на сечилото е специјален одличен Американец специјално дизајниран со галеби за да овозможи да се расчисти отпадното дрво при сечење. Рачките се цврста бука (вклучена помошната рачка може да се користи за верзија со две лица доколку е потребно) и забите можат да се решат со голема триаголна датотека.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката