.

.

СВЕТСКИ ЦББ65 РЕЦИРАЕ НА КОНЦЕТОР ЗА AC 7,5 UF 7,5 MFD 370 Волт, работи за HVAC, климатизери, топлински пумпи

СВЕТСКИ ЦББ65 РЕЦИРАЕ НА КОНЦЕТОР ЗА AC 7,5 UF 7,5 MFD 370 Волт, работи за HVAC, климатизери, топлински пумпи

Оценка на стоката:

DEN 1.67
Достапност
Производот е достапен

Дизајниран да работи 15 години повеќе Одличен квалитет со 5 години гаранција. Димензија на кондензатор : Дијаметар (51 mm/2 инчи) Висина (60 mm/2,36 инчи) ширина (31 mm/1,22 инчи). Кондензатор на климатик 7,5mfd достапен за 370 VAC , класа, 10000 AFC. Опсег на работна температура -40 до +70 ℃/ -40 F до 158 F. Дизајниран да работи 15 години повеќе. Одличен квалитет со 5 години гаранција. Димензија на кондензатор : Дијаметар (51 mm/2 инчи) Висина (60 mm/2,36 инчи) ширина (31 mm/1,22 инчи). Кондензатор на климатик 7,5mfd достапен за 370 VAC , класа, 10000 AFC. Опсег на работна температура -40 до +70 ℃/ -40 F до 158 F. Spuerphon е единствениот производител на интегрирано производство на кондензаторот во светот, почнувајќи од производство на електрични филмови за кондензатори, метализација на филмови, резервни делови (пластични делови и собрание докажано од експлозија) за да се соберат кондензаторот. Применет на 50/60 Hz мотор за стартување и трчање, како што се климатик, компресори. Фрижидер, машина за заварување за складирање, мотор, светлина итн. Секој единствен производ има пакување во кутија во боја дизајнирана од нашиот сопствен тим за дизајнер.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката