.

.

Замена на LCD 17.3 за Acer Predator Helios 300 PH317-54-726C PH317-54-728H PH317-54-72DD PH317-54-72DV PH317-54-72HD LED дисплеј 1920x1080 IPS

Замена на LCD 17.3 за Acer Predator Helios 300 PH317-54-726C PH317-54-728H PH317-54-72DD PH317-54-72DV PH317-54-72HD LED дисплеј 1920x1080

Оценка на стоката:

DEN 3039.84
Достапност
Производот е достапен

✔ Белешка : Ве молиме, проверете ја стапката на освежување на компјутерот : Десен клик на вашата работна површина> Одете во Поставките за приказ> Кликнете на Напредни поставки за приказ> Информации за прикажување - Стапка на освежување (Hz) ; Особеноста : Стапка на освежување од 144 Hz, IPS панел (не за 60 Hz) ✔ Компатибилен модел : За Acer Predator Helios 300 PH317-54-726 C PH317-54-728 H PH317-54-72 DD PH317-54-72 DV PH317-54-72 HD LCD-екранот за замена на екранот ✔ Состојба : ново; LCD конектор : EDP 40 Pins (не за 30pins); Големина на екранот : 17,3 инчи; Max.Resolution : 1920x1080; Гаранција : 3 месеци. ✔ Пред да набавите, ве молиме потврдете дали производот што ќе го изберете е моделот што ви треба, доколку имате какви било сомнежи, ве молиме контактирајте не навреме. ? Пакетот вклучува само LCD екран, нема други делови. Ве молиме, чувајте ги вашите оригинални делови. Willе биде тестирано и спакувано внимателно пред испорака. ✔ Белешка : Ве молиме, проверете ја стапката на освежување на компјутерот : Десен клик на вашата работна површина> Одете во Поставките за приказ> Кликнете на Напредни поставки за приказ> Информации за прикажување - Стапка на освежување (Hz) ; Особеноста : Стапка на освежување од 144 Hz, IPS панел (не за 60 Hz). ✔ Компатибилен модел : За Acer Predator Helios 300 PH317-54-726 C PH317-54-728 H PH317-54-72 DD PH317-54-72 DV PH317-54-72 HD LCD-екранот за замена на екранот ✔ Состојба : ново; LCD конектор : EDP 40 Pins (не за 30pins); Големина на екранот : 17,3 инчи; Max.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката