.

.

ENERLITES Screwless Прекинувач Wallидна Плоча, Детски Безбеден Капак На Прекинувачот За Светло, Стандард 1-Банда 4.68 x 2.93 , Нераскинлива Поликарбонатна Термопластика, Ul Наведен?

ENERLITES Screwless Прекинувач Wallидна Плоча, Детски Безбеден Капак На Прекинувачот За Светло, Стандард 1-Банда 4.68 x 2.93 , Нераскинлива

Оценка на стоката:

DEN 479.84
Достапност
Производот е достапен

Дизајнот на ѕидна плоча без завртки е безбеден за деца и нуди чист, врвен изглед кој е идеален за различни станбени и комерцијални апликации Изработен од Поликарбонат Термопластичен материјал за да обезбеди издржливост, флексибилност и еластичност потребни за издржување на удари и голема сила; отпорен на температури над 100° за заштита од промена на бојата и избледување со текот на времето; запаливост УЛ94; В2 рејтинг. Лесна замена на која било ѕидна плоча со иста конфигурација; димензии на стандардна големина : 4,68" висина х 2,93" должина. Бела боја; се одликува со мазна завршница без вдлабнати линии; меките рабови овозможуваат лесно чистење. Капак без завртки за дополнителна безбедност на децата; 1-годишна гаранција; УЛ-наведени. ENERLITES SI8811 плочата за покривање на прекинувачот за светло без завртки е дизајнирана да одговара на кој било стандарден прекинувач за вклучување или ротирачки затемнувач. Дизајнот без завртки на оваа ѕидна плоча нуди елегантен, професионален изглед кој е совршен за модерни канцеларии и други комерцијални локации од висока класа. Додека ѕидната плоча е дизајнирана за стандардни прекинувачи за вклучување, може да се користи и со ротирачки затемнувачи и затемнувачи на прекинувачи од различни брендови за да понуди чиста завршница во секоја апликација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката