.

.

Милениум-Филтри Mn-DVD2140W25B Филтрец Хидрауличен Филтер, Директна Размена, Плисирани Микроглас Медиуми, 20 qm Големина На Задржување На Честички, 3045 Psi Максимален Притисо

Милениум-Филтри Mn-DVD2140W25B Филтрец Хидрауличен Филтер, Директна Размена, Плисирани Микроглас Медиуми, 20 qm Големина На

Оценка на стоката:

DEN 2740.32
Достапност
Производот е достапен

Произведено ВО МИЧИГЕН САД Гарантирано Ќе Биде Компатибилен со оем производ. Фотографиите може да бидат општи претстави на производите и периодично се ажурираат. Димензии на пакетот : 6. хидрауличните Касети Со Милениумски Филтри се изградени за да обезбедат супериорна заштита од честички и контаминација што може да резултира со неефикасност и застој. Правилните нивоа на чистота на течности се клучни за компонентите во протокот на хидраулична течност. Видовите медиуми за филтрирање што се користат зависат од апликацијата. Милениумските Филтри користат медиуми од микроглас, мрежа од нерѓосувачки челик или хартиени медиуми. Оценките на микроните се движат од 250 микрони до 1 микрон. Овие хидраулични касети се од суштинско значење за намалување на оперативните трошоци.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката