.

.

Сензор за притисок на гумите Zhenzu 52933-J5000 52933J5000 , TPMS Relern Tooln

Сензор за притисок на гумите Zhenzu 52933-J5000 52933J5000 , TPMS Relern Tooln

Оценка на стоката:

DEN 985.60
Достапност
Производот е достапен

【Сензор за притисок на гумите】 Број на дел : 52933-J5000 52933 J5000 【Високо-технолошки чипови】 Овој TPMS сензор е изработен од високо-технолошки паметен чип. Наменети за поточни податоци, побрз одговор и поефикасен пренос на податоци. За да се избегнат ризиците предизвикани од притисокот на гумите. Гуми, како што се триење на гуми, испакнатост на гумите, прекумерен притисок на гумите, итн. 【Цврста сигурност】 Нашиот сензор за TPMS е со автомобили со години и го издвојува тестот на времето. Овој сензор TPMS работи со висока чувствителност и прецизност за да се обезбеди безбедност на вашето возило. 【Квалитет】 : Сензорите за притисок на гумите се изработени од премиум пластична и метална, силна, не е лесна за старост и отпорен на абразија, ист процес како оригинална опрема за да се обезбеди сигурност, трајност и безбедност на TPMS. ? Гаранција : 2 -годишна гаранција. Сите сензори за монитор на притисок на воздухот се широко тестирани за време на производството за да се обезбеди квалитет, сигурност и најмногу од сè ,. 【Сензор за притисок на гумите】 Број на дел : 52933-J5000 52933 J5000. 【Високо-технолошки чипови】 Овој TPMS сензор е изработен од високо-технолошки паметен чип. Наменети за поточни податоци, побрз одговор и поефикасен пренос на податоци. За да се избегнат ризиците предизвикани од притисокот на гумите. Гуми, како што се триење на гуми, испакнатост на гумите, прекумерен притисок на гумите, итн. 【Цврста сигурност】 Нашиот сензор за TPMS е со автомобили со години и го издвојува тестот на времето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката