.

.

DLOETT 5pcs Гумени Силиконски Врвот Боја Четки За Акварел Масло Сликарство Обликување Резба Алатка Скулптура Глина Алатки

DLOETT 5pcs Гумени Силиконски Врвот Боја Четки За Акварел Масло Сликарство Обликување Резба Алатка Скулптура Глина Алатки

Оценка на стоката:

DEN 2.33
Достапност
Производот е достапен

Комплет од пет различни форми на глава, аголно длето, длето за чаши, рамно длето, конусна точка, круг на чаши Главата е многу мека и флексибилна, но има добра отпорност на триење и може ефикасно да ја обликува глината. Меката силиконска глава не апсорбира материјал и лесно се чисти. Се користи за обликување на бои, цртање, фини детали, ретуширање и отстранување на отпечатоци. Погоден за сликање во масло, гравирање, стајлинг, глинена скулптура, стајлинг итн. Комплет од пет различни форми на глава, аголно длето, длето за чаши, рамно длето, конусна точка, круг на чаши.Главата е многу мека и флексибилна, но има добра отпорност на триење и може ефикасно да ја обликува глината.Меката силиконска глава не апсорбира материјал и лесно се чисти.Се користи за обликување на бои, цртање, фини детали, ретуширање и отстранување на отпечатоци погоден за сликање масло, гравирање, стајлинг, глинена скулптура, стајлинг итн.Тип на производ : 5 парчиња Четки За Боја Со Гумен Врв Материјал : Дрво+Силика Гел+Ширина На Алуминиумски Врв : прибл. 8cm Main боја : список Со Црвени Пакети : 5x Четки За Боја Со Гумени Врвови Топол Врв : ве Молиме дозволете грешка од 0-1cm поради рачно мерење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката