.

.

Ezydog Premium Dooggy Flotation уред - Прилагодлив зачувач на живот на кучиња за кучиња со рефлексивна трим - издржлива рачка за грабање за безбедност и заштита - 50% повеќе материј?

Ezydog Premium Dooggy Flotation уред - Прилагодлив зачувач на живот на кучиња за кучиња со рефлексивна трим - издржлива рачка за грабање

Оценка на стоката:

DEN 2.33
Достапност
Производот е достапен

Најдобри уреди за флотација со високи перформанси кучиња Lifeивотен елек јакна : Комбинирање на напредни техники на производство и највисоки материјали за перформанси, нашиот DFD е дизајниран и опширно тестиран, за да му даде на вашето куче најергономско и удобно вклопување Прилагодлив дизајн со 50% повеќе материјал за пловила : Прилагодливи ленти за неопренови формираат ергономско, безбедно вклопување кое е во чекор со вашето куче. Уредот за флотирање на животното животно езидог користи супериорна трајна конструкција и има до 50% повеќе флотационен материјал од повеќето други јакни за живот на миленичиња. Ергономска интегрирана рачка за грабање : Интегрираната рачка за грабање во нашето животно животно елек обезбедува и лесен и безбеден начин за ракување со вашето куче и го прави брз и лесен за водење на вашето куче во и надвор од водата. Високо рефлексивно интегрирано трим : Високо рефлексивниот детали дизајниран во вашиот уред за флотација на Ezydog Doggy ви овозможува поголема видливост и подобрена безбедност на ноќното време. Прилагодена големина за совршено вклопување : Екстра мала (екстра мала) големина одговара на кучињата со должина на телото од 10 "-13", гарнир од 19 "-32" и тежина од 15-25 фунти. Без разлика дали вашето куче е мало, средно или големо, оваа животна јакна Езидог спакува дополнителна пловна пена за да им обезбеди на кучињата да останат во живот, стратешки дистрибуирани за да им овозможат да одржат природна позиција за пливање. Совршено е за искусни пливачи, како и за обука на кучешки за пливање. Пливањето со зачувач на живот, исто така, може да биде добра форма на вежбање за кучиња кои се опоравуваат од повреда или им е потребна поголема помош. Јакните за живот на кучиња се неопходни за играње во близина на вода со вашето куче.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката