.

.

Абра Терапевтика Аромасаурус Детоксикација Арома Терапија Меур Бања за Деца 20 мл 566 гр

Абра Терапевтика Аромасаурус Детоксикација Арома Терапија Меур Бања за Деца 20 мл 566 гр

Оценка на стоката:

DEN 639.20
Достапност
Производот е достапен

Органски Билки Детоксикација Бања За Деца Со Органски Билни Екстракти И Чисти Есенцијални Масла Грејпфрут Лимонска Трева Глуварче Зелен Чај Чајно Дрво Лопатка Без Тестирање На Животни Без Вештачки Бои Без Синтетички Мирис ајде да се соочиме со тоа Децата привлекуваат нечистотија. Нехигиенските услови во училниците, игралиштата, училишните автобуси и предучилишните установи се совршена средина за децата да соберат бактерии и бактерии, Смог, слаба циркулација на воздухот и климатизација, исто така, придонесуваат за загадување на воздухот. До моментот кога нашите деца ќе се вратат дома од напорниот ден на училиште или игра, најбезбедното место за нивно слетување е во бања полна со меурчиња од аромасаурус за детоксикација. Терапевтски Ефект : Аромасаурус Детокс Бања, со својата посебна мешавина на детоксикација на органски билки и есенцијални масла, витамини и минерали, е најдобриот природен начин за заштита на клетките на кожата на вашето дете од дневни токсини од околината и промовирање на здрав имунолошки систем.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката