.

.

Најк Н. Е. Т. 11 Ткаени Кратки

Најк Н. Е. Т. 11 Ткаени Кратки

Оценка на стоката:

DEN 1.33
Достапност
Производот е достапен

Мрежа Еластично затворање. Најк шорцеви кои се совршени на или надвор од теренот. Решетка и јарем за супериорна вентилација. Еластичен струк со кабел за влечење за атлетско вклопување. Дри-фит ткаенина за да ја исфрли потта и да ви помогне да бидете суви и удобни. Водич За Големина на најк се ракувате во мрежата, но подготвени сте да ја носите Секој пат Во Овој Nike® N. T Ткаени Кратко! Dri-FIT ® полиестерска ткаенина со високи перформанси го отстранува потењето од вашето тело и кон површината каде што може да испари. Еластичен појас со внатрешни врски за влечење за прилагодливо вклопување. Предни рачни џебови со џеб со патент на левата нога. Деталите од мрежата на задниот јарем обезбедуваат зголемена видливост. Логото на swoosh на долната лева манжетна. 90% полиестер, 10% спандекс. Машина за перење ладно, падне сува ниска. Мерења : Мерење На Половината : 32 Во Аутсоем : 22 Во Инсеам : 11 Пред Пораст : 11 Во Пораст На Грбот : 19 Во Отворање На Ногата : 26 Во Мерењата На Производот беа направени со големина LG, inseam 11. Ве молиме имајте предвид дека мерењата може да варираат во зависност од големината.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката