.

.

Проклето Цврст Чорап За Перниче За Чизми-Машки

Проклето Цврст Чорап За Перниче За Чизми-Машки

Оценка на стоката:

DEN 388.16
Достапност
Производот е достапен

64% Мерино Волна, 33% Најлон, 3% Ликра Спандекс Произведено во САД. Повлечете го затворањето. Машинско Перење. Средна тежина Со Перница-топол и исклучително удобен избор кога условите го бараат тоа, овој плетен чорап со фин мерач обезбедува густина на перницата на средно ниво под вашето стапало. Вистинската беспрекорна технологија овозможува незабележлива фузија на цвест за Ултра мазно, невидливо чувство. Висина На Чорапот за подигање-Седи на средината на телето за дополнителна заштита и топлина. Цврст придружник. Состав-Плетете со 64% Мерино Волна, 33% Најлон, 3% Ликра Спандекс. Фитилот за брзо дејство ја повлекува влагата од кожата, така што нема повеќе испотени, смрдливи чорапи. Меката мерино волна што дише има брзо сушење, сите временски перформанси што ве одржуваат ладни во лето и топли во зима. Загарантирана За Живот - ако овие чорапи носат, кинат или развијат дупки, Цврстото Проклето Ќе ги замени. Направено во САД-Секој пар чорапи е плетен во Нортфилд, Вермонт - совршено тестирање за најдобрите врвни чорапи за сите временски перформанси. Дарн Хард има за цел да ја подобри благосостојбата на нашата заедница со локално дизајнирање и производство на најудобни, издржливи, најдобро прилагодени чорапи, додека континуирано ги намалува нашите влијанија врз животната средина. МАТЕРИЈАЛИ ВО НАШИТЕ ЧОРАПИ. Секој материјал што го користиме во нашите чорапи е внимателно избран и тестиран за да ги исполни нашите ригорозни стандарди за издржливост. Во моментов користиме природни и синтетички влакна и само 3 видови влакна по чорап. Како што би очекувале, ние активно истражуваме и тестираме нови мешавини од влакна и предиво што не се појавуваат во нашите сегашни производи. Ние дадовме приоритет На Мерино волната низ нашите производни линии и нашата цел за производство на најодговорно направениот производ се рефлектира во нашата посветеност на успехот на Стандардот За Одговорна Волна. Мерино волната е најважна и се потпира на влакна во нашите производи и изнесува 56% од нашата потрошувачка на предиво по тежина минатата година. Долги години даваме приоритет на употребата На Мерино волна исклучиво од овци кои не биле изложени на практиката на мазги. На почетокот на 2019 година се обврзавме да го поддржиме Стандардот За Одговорна Волна (RWS) и да префрлиме 100% од нашето снабдување со волна во Мерино волна сертифицирана Од RWS. RWS е доброволен стандард со строги упатства за заштита на благосостојбата на животните и придржување кон прогресивни, одржливи практики за управување со фарми и земјиште, истовремено одржувајќи ја следливоста низ целиот синџир на снабдување. Иако уделот на пазарот ЗА RС се проценува само на ~1% од глобалното производство на волна, бројот на сертифицирани извори значително порасна во последните неколку години. Денес, 100% од волната што ја набавуваме е сертифицирана ОД RС. Ние користиме РЕПРЕВЕ, најлон 6 влакна направени од индустриски отпад пред потрошувачите кои инаку би биле депонирани или намалени. Користењето РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА наместо девствен најлон ни овозможува да ја надоместиме употребата на сурова нафта, бензен, циклохексан и други штетни јаглеводороди кои се вклучени во производството на девствени влакна. Накратко, користењето рециклиран најлон заштедува енергија и вода и ги намалува емисиите на стакленички гасови од производството.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката