.

.

Колумбија Машки Сребрен Гребен Лајт Кошула Со Долги Ракави

Колумбија Машки Сребрен Гребен Лајт Кошула Со Долги Ракави

Оценка на стоката:

DEN 2.33
Достапност
Производот е достапен

100% Полиестер Затворање на копчето. Машинско Перење. ОМНИ-СЕНКА : за благо до екстремно изложување на сонце. Блокира штетниays и УВБ зраци кои предизвикуваат изгореници од сонце и долгорочно оштетување на кожата. Тесната ткаена конструкција нуди трајна заштита од сонце од целиот спектар на сонце. ОМНИ-ФИТИЛ : технологија за отстранување На Влага за на отворено. Омни-Фитил ја повлекува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за да го забрза испарувањето—за брзо сушење, подобрена удобност до кожата. СВЕЖО И СУВО : Дизајнирана За активност на топло време, оваа облека за брзо сушење вклучува третман, одржувајќи ве суви и свежи во најактивните денови. ИЗДРЖЛИВ СТИЛ : оваа издржлива класика со копчиња надолу е изработена од полиестер рипстоп и обезбедува траен стил на копче. РЕЦИКЛИРАНА СОДРЖИНА : Направена Со рециклирана содржина оваа кошула вклучува вентилиран грб обложен со мрежа, засукани ракави со држачи за јазичиња, преклопна јака и полите на кошулата. Изграден за неверојатно лесно пешачење, ова проветрено копче ја отстранува потта и обезбедува ЗАШТИТА од сонце UPF 40. Плус, третманот се бори помеѓу миењето. Дизајниран со отвори за ладење за да ве одржува ладни и удобни, додека стилот на копче вклучува преклопна јака, плакета со копчиња, засукани ракави со држачи за јазичиња, прилагодливи манжетни и полите на кошулата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката