.

.

Цврста, Природна Сунѓерска Пена, Отворена Ќелија, 30 килограми/кубни. фт, Текстура, 1/4 Дебел х 36 Широк х 90 стапки. Долго

Цврста, Природна Сунѓерска Пена, Отворена Ќелија, 30 килограми/кубни. фт, Текстура, 1/4 Дебел х 36 Широк х 90 стапки. Долго

Оценка на стоката:

DEN 1070.40
Достапност
Производот е достапен

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Цврстина : Средна (9 - 13 пси), Тип На Ќелија : Отворена Ќелија, Боја : Црна, Текстура : Текстура, Материјал : Природен Сунѓер, Дебелина : 1/4", Ширина : 36", Должина : 90 стапки [ПЕРФОРМАНСИ] Природниот сунѓер покажува одлична отпорност на триење. [ТЕХНИЧКИ АТРИБУТИ] Отклонување На Компресија : 13 пси, Густина : 30 фунти / кубни., Опсег На Температура на лепило : -30°F до 230°F, Температурен Опсег : -20°F до 160°F, Спецификациите Се Исполнети : ASTM D1056 1 A3, MILC-3133, MIL-STD-670. [РАЗНИ АПАРАТИ] Природниот сунѓер често се користи во апликации со повторливо запечатување. Самиот производ. Природниот сунѓер покажува одлична отпорност на триење и често се користи во апликации со повторливо запечатување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката