.

.

OFOWIN 6063 Алуминиумска Тркалезна Цевка 14mm OD 11mm Внатрешна Диа 300mm Должина Беспрекорна Алуминиумска Права Цевка ЗА Изработка НА ПРОЕКТИ DIY Рачно Изработен Модел Занаетч

OFOWIN 6063 Алуминиумска Тркалезна Цевка 14mm OD 11mm Внатрешна Диа 300mm Должина Беспрекорна Алуминиумска Права Цевка ЗА Изработка НА ПРОЕКТИ

Оценка на стоката:

DEN 142.24
Достапност
Производот е достапен

Изработен Од Висококвалитетна Алуминиумска Легура 6101 Може да понуди подобра отпорност на корозија и заварување од другите Алуминиумски Тркалезни Цевки. [Спецификација] Внатрешен Дијаметар : 11мм / 0,43". Надворешен Дијаметар : 14мм / 0,55". Ѕид Мисла : 1,5 мм / 0,05". Вкупна Должина : 300мм / 11. Количина : 1 Еез. [Беспрекорно] и надворешноста и внатрешноста се мазни без спој, така што 6101 Алуминиумски Тркалезни Цевки се достапни во екструдирана конструкција или нацртана беспрекорна алуминиумска тркалезна цевка за апликации со поголема прецизност. [Апликации] Одлично За индустрија, дом, градинарство, рамки, изградба на брод, авто, измислици, монтирање продавници, САМ, авиони, фпв, модели на далечински управувач, рачно изработени, алатки, декреција. [Обработливо] може лесно да се сече, дупчи и заварува со соодветна опрема. [Забелешка] ве Молиме проверете ја големината на алуминиумските цевки непосредно пред купувањето. Спецификација : 1. Внатрешен Дијаметар : 11мм / 0,43" 2. Надворешен Дијаметар : 14мм / 0,55" 3. Ѕид Мисла : 1,5 мм / 0,05 " 4. Вкупна Должина : 300мм / 11. Количина : 1 Еез Стравови : 1.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката