.

.

Widia GTD GT275001 Победа GT27 HP Tap, целосен дно комофер, десно сече, 4 флејти, формирање, 1/4-20, HSS-E-PM, TICN облога

Widia GTD GT275001 Победа GT27 HP Tap, целосен дно комофер, десно сече, 4 флејти, формирање, 1/4-20, HSS-E-PM, TICN облога

Оценка на стоката:

DEN 955.52
Достапност
Производот е достапен

Напредни формирани геометрии дизајнирани за супериорни челични перформанси челик и не'рѓосувачки челик Произведено со микро зрно карбид за исклучителен живот на абење. Идеално за долго производство работи каде што помалку промени во алатката значат поголема продуктивност. Работи до 4x побрзо и трае до 4x подолго од конвенционалните челични чешми со голема брзина, одличен квалитет на конецот и перформанси на чешма. Образец E за влез во дното, Дин должина Ansi Shank. Widia-GTD високи перформанси Победа со цврста карбид формирајќи славини за производство на голем волумен каде продуктивноста е фокус. Овие чешми за формулар испорачуваат високо сигурни нишки и супериорни перформанси. Тие се оптимален избор за клиенти кои бараат висока продуктивност и долг живот на алатки за специфични апликации за материјали.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката