.

.

Ла-КО 42014 Паста За Заптивната Смеса Со Врвна Нишка Со Тефлонски, -50 До 500 Степени Ф Температура, 1 галон

Ла-КО 42014 Паста За Заптивната Смеса Со Врвна Нишка Со Тефлонски, -50 До 500 Степени Ф Температура, 1 галон

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Користете на метални, пвц, ЦПВЦ и абс пластични цевки За запечатување вода, воздух, пареа, природен гас, лп гас, ладилни средства, амонијак, бензин, етанол и масло. Лесно ги мие рацете и облеката. Нетоксични, не-сушење. Користете на метални, пвц, ЦПВЦ и абс пластични цевки. За запечатување вода, воздух, пареа, природен гас, лп гас, ладилни средства, амонијак, бензин, етанол и масло. Лесно ги мие рацете и облеката. Нетоксични, не-сушење. Специјално формулиран со ТЕФЛОНСКИ за дополнителна моќ на запечатување, Слиц-тит е премиум паста за заптивање на конецот. Успешно се користи со децении за запечатување вода, воздух, пареа, природен гас и многу повеќе. Лесно се отстранува од кожата и облеката, намалувајќи го времето за чистење после работа. Заптивната смеса со конец со слиц-тит работи во системи со екстремно висок притисок и доаѓа со неколку одобренија за да се обезбеди исполнување на индустриските стандарди. Нашиот бренд на висококвалитетни хемикалии за водовод и КЛИМАТИЗАЦИЈА со високи перформанси е доверлив партнер за професионални изведувачи ширум светот. Од домови до облакодери До Зградата На Националниот Архив На Соединетите Држави Во Вашингтон, ла-КО-брендирани заптивки со нишки со високи перформанси, флукс, производи за заштита од топлина и заптивки ги штитат важните документи на историјата и ги одржуваат скапоцените природни ресурси во светот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката