.

.

Бебе сонце капа upf 50+ Заштита Прилагодливо лето лето плажа капачиња за дишење на мали дете за пливање базен игра Sunhat широк облик

Бебе сонце капа upf 50+ Заштита Прилагодливо лето лето плажа капачиња за дишење на мали дете за пливање базен игра Sunhat широк облик

Оценка на стоката:

DEN 2.00
Достапност
Производот е достапен

100% полиестер Затворање на влечење. Чувајте го вашето дете безбедно цел ден : Нашата капа за пливање на бебето е тука за да ги задржи штетните УВ сончеви зраци подалеку од чувствителната глава на вашето бебе благодарение на неговиот ултра-широк оброк, UPF50+ заштита од сонце и лагер за мрежи. Претворете го сонцето во пријателот на вашето бебе : проверете дали вашето новороденче или дете ужива да игра на сонце без никакви ризици! Заштитната 100% полиестерска ткаенина ќе го задржи вашето бебе удобно и безбедно!. Мора што мора да има капа за семејни одмори : Не оставајте дома без вашата брза пливање и сончева капа за 6-18 месеци стари новороденчиња! Вашето дете ќе го сака лесен дизајн и ткаенина за дишење. Прилагодете го на потребите на вашето новороденче : Додека другите капачиња од сонцето од сонцето се карактеризираат со чешање велкро, решивме да користиме прилагодлива влечење што се врзува под брадата за да може вашата капа да расте со вашето дете!. Добијте ја вашата капа од сонцето 100% без ризик : Ако вие или вашиот мал пливач не сте 100% воодушевени од вашата симпатична бебешка капа за момчиња и девојчиња, ветуваме дека ќе издадеме целосна наплата на самото место!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката