.

.

Пехар За Стакло За вино Уникатна Чаша За Вино Чаша Со Врвен Квалитет Рачно Изработена Чаша Совршен Подарок За Вино Одличен За Московските Мазги Чист Месинг Рачно И?

Пехар За Стакло За вино Уникатна Чаша За Вино Чаша Со Врвен Квалитет Рачно Изработена Чаша Совршен Подарок За Вино Одличен За Московските

Оценка на стоката:

DEN 2.33
Достапност
Производот е достапен

Рачно врежана надвор од пехарот за да го зачува сјајот и да спречи брзо оцрнување Овие чаши за вино одлично функционираат како месинг декор и ја прават вашата кујна сјајна. Блескаво око за вашите гости. - совршена идеја за подарок за роденден, загревање на куќата, Божиќ, свадба, bенска забава, денот на вљубените, денот на благодарноста, денот на мајките или само да ви кажам благодарам. Совршен за специјални вечери и прави. Единствена опција За Подароци За Родендени, Годишнина, Бизнис, итн. Исклучиво Рачно изработени и Рачно Врежани. Докажано е дека некои пијалоци имаат најдобар вкус кога се служат во месинг стакло. пијте како витез или војвотка од античките времиња. Пиењето од месинг пехар додава древен кралски вкус на пијалокот. Мешаните пијалоци со вотка, текила, рум, виски, џин, пиво, вино, мартини остануваат ладни подолго време. Спасител на топол ден ако пиете ледено кафе, леден чај или лимонада од нив. Висина : - 9, Должина : - 2,7, Ширина : - 2,5 Инчи, Тежина : - 234 грам прибл. Рачно врежана надвор од пехарот за да го зачува сјајот и да спречи брзо оцрнување. Основата и стеблото се направени од месинг и се обложени со бакар за да одговараат на бакарниот сад.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката