.

.

Фантекс-Г 1/4 Хард Цевки Компресија Фитинг за 12мм Од Витон О-Прстени Алуминиум Прстен Капа ХРОМ Ладење PH-HTC1210_CR

Фантекс-Г 1/4 Хард Цевки Компресија Фитинг за 12мм Од Витон О-Прстени Алуминиум Прстен Капа ХРОМ Ладење PH-HTC1210_CR

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Дизајн со висок проток со голем Внатрешен Дијаметар и мазна внатрешна површина за да се обезбеди неограничен проток на вода Висококвалитетната завршна површина во црна или Хром и дава на вашата јамка посебен Изглед. Г1/4 Навој Пристаништа. Уникатен дизајн на клучеви близнак Ален кој работи со кој било клуч Од 9мм Ален( не е вклучен) : подобрување на протокот за да се намали отпорот. Витон од воено одделение ја зголемува способноста за температура и се спротивставува на агресивните течности. Отпорност на Оштетување при Инсталација и употреба. Спречете протекување дури и по компресија Долги периоди. Тестиран за екстремни услови во автомобилската и воздушната индустрија, витон обезбедува најдобар печат и најголема издржливост. Прецизно дизајнирани за сигурност и перформанси, фитинзите На Фантекс се обработени од Цпу од Цврст месинг за да обезбедат најдобро решение за Секој Предизвик за ладење вода. Фантекс ' фитинг за компресија на тврди цевки дизајниран да ја поедностави изградбата на ладење на вода. Фитингот ви овозможува лесно да ја инсталирате цврстата цевка. Прстенот за заклучување спречува тврдата цевка да се извлече од фитингот со компресија на ѕидот на цевката под Прстенот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката