.

.

RWM Тркалца 48-UOB-0820 - S 48 Слобода Серија 9-1/2 Висока, 8 Омега Тркало, Вртливата Тркалце

RWM Тркалца 48-UOB-0820 - S 48 Слобода Серија 9-1/2 Висока, 8 Омега Тркало, Вртливата Тркалце

Оценка на стоката:

DEN 1.00
Достапност
Производот е достапен

Запечатен прецизен вртлив лежиште 1/4 " дебелина на материјалот. Цинк обложен за заштита од корозија. Капацитет од 1200 фунти; Произведено во САД. 4-1/2" Х 1/4" Горната Плоча со 2-5/8" Х 3-5/8" монтажа дупка растојание за 3/8" хардвер. RWM Тркалца 48 серија вртливиот дел е запечатен доживотно, што го прави целосно без одржување. Тој е способен за сите радијални и потисни оптоварувања и нуди ултра тивка работа. Овој casономски тркалце е дизајниран за лесно движење и намалување на бучавата во речиси секоја индустриска апликација за тркалца. Нашата 48 Серија средна должност рициново Е Направена во САД! . Произведено во САД.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката