.

.

Меканиксиност k тип Термокупар сонда на водоотпорна температурна контролор сензор не'рѓосувачки челик 32 до 1112 ° F 5x150mm 5ft

Меканиксиност k тип Термокупар сонда на водоотпорна температурна контролор сензор не'рѓосувачки челик 32 до 1112 ° F 5x150mm 5ft

Оценка на стоката:

DEN 319.84
Достапност
Производот е достапен

Термокупарот најчесто се користи во инструментите за мерење на температурата Може директно да ја измери температурата и да го претвори сигналот на температурата во термички сигнал за електромотивна сила. Обично се користи во комбинација со инструменти за прикажување, инструменти за снимање и електронски регулатори. Должина на жицата : 1,5м / 5ft; Терен : 1,25мм / 0,05 инчи; Големина на сондата : M8 x 5 x 150мм; Опсег на температура : 0-600 ° C; Во пакетот на : 1 x k термопар. Направено од не'рѓосувачки челик, нема да 'рѓа лесно, и може да издржи висока температура и корозија. Доволно издржлив за да биде алатка за помош за вашиот проект за мерење на температурата. Има едноставна структура, широк опсег на мерење, висока прецизност и е многу погодна за употреба. Вметнете го мерниот крај на термопар вертикално во центарот на цевката. Кога длабочината на вметнувањето надминува 1м, треба да се инсталира рамка за поддршка и заштитен ракав. Ве молиме, обидете се да избегнете инсталирање на термопарки во близина на вентили, лакти и цевки. Термокупарот најчесто се користи во инструментите за мерење на температурата. Може директно да ја измери температурата и да го претвори сигналот на температурата во термички сигнал за електромотивна сила. Обично се користи во комбинација со инструменти за прикажување, инструменти за снимање и електронски регулатори.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката