.

.

Streamlight 88061 PROTAC 1L -1AA 350 -лумен светлина, црна и микростем ултра -компактен алуминиумско тело со алкална батерија ААА, 3,5 инчи - 1,04 мл - 45 лумени - 66318, црно

Streamlight 88061 PROTAC 1L -1AA 350 -лумен светлина, црна и микростем ултра -компактен алуминиумско тело со алкална батерија

Оценка на стоката:

DEN 929.92
Достапност
Производот е достапен

Производ 1 : Компактна секојдневна светлина за носење што прифаќа единечна литиум или алкална батерија, со високи/ниски/ниски/строги режими Производ 1 : Користете една батерија со литиум CR123 A, една АА алкална или АА литиум батерии. Производ 1 : Ултра-светло бело ЛЕР, непропустливо да се шокира, со живот од 50 000 часови. Производ 1 : Време на извршување со CR123 литиумска батерија : високи 1 час 30 минути, ниски 14 часа, строј 3 часа; Време на извршување со алкална батерија : Висок 1 час 20 минути, ниски 7 часа 30 минути, строј 3,5 часа; Време на извршување со батерија АА литиум : високи 4 часа 15 минути, ниски 14 часа, строј 8 часа. ПРОИЗВОД 2 : Абразија на абразија и отпорен на корозија, анодизирана конструкција на алуминиум со нераскинлива, поликарбонат леќи отпорни на гребење. Висока : 350-лумени; 6.400-Кандела; 160-метарски зрак; Работи 1,5 часа. Ниско : 40-лумени; 720-Кандела; 53-метарски зрак; Работи 14-часови. Strobe (сигнализација или дезориентирање) : работи 3-часови. Висока : 150-лумени; 2.750-Кандела; 105-метарски зрак; работи 1-часовна 20-минута (алкална); Работи 4,25 часа (литиум). Ниско : 40-лумени; 720-Кандела; 53-метарски зрак; работи 7,5 часа (алкален); работи 14-часови (литиум. Строб : работи 3,5-часови (алкален); работи 8-часови (литиум). Една рачна работа на моментален, варијабилен интензитет или режим на строј. Совршено секојдневно носење светло што прифаќа единечна литиум или алкална батерија, батерија, алкална батерија, батерија, алкална батерија, со режими со високи/ниски/строги. Совршена секојдневна светлина за носење што прифаќа единечна литиум или алкална батерија, со високи/ниски/ниски/строги режими. Streamlight 88061 PROTAC 1 L-1 AA 350-лумен Двојно гориво Професионална тактичка светлина, Black The Streamlight Prota C 1 L-1 AA е најновиот додаток на серијата PRATAC и совршен секој ден, ултра-компактен, рачен фенерче. Оваа ултра-компактен фенерче со двојно гориво прифаќа единечна литиум или алкална батерија, обезбедувајќи крајна флексибилност во полето. Оваа висока тактичка светлина на Лумен ја карактеризира Најновата технологија за LED-отпорен на шок и три различни програми за избор на корисници. Комбинацијата на големина, излез и разноврсност на батеријата резултира во една од најсветлите и разноврсни секојдневни светла за носење. спакувани со отстранлив џебно клип и футрола, CR123 и АА алкалин Battery.streamlight Micro Stream Ultra -Compact Aluminum Body со AAA алкална батерија, 3,5 инчи - 1,04 мл - 45 лумени - 66318, Black The Micro Stream е компактен единечен AAA алкален батерија со напојување со светло -светло со светло на пенкало, дизајнирана за употреба на сите пазари.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката