.

.

Тапет 134-10 ТЕФЛОНСКИ Тен Отпорен На Триење Фиберглас Лента, Силиконски Лепило, Индустриски Одделение-36 Ширина, 36д Должина

Тапет 134-10 ТЕФЛОНСКИ Тен Отпорен На Триење Фиберглас Лента, Силиконски Лепило, Индустриски Одделение-36 Ширина, 36д Должина

Оценка на стоката:

DEN 3.33
Достапност
Производот е достапен

Леплива Лента : лентата од индустриско одделение обезбедува лесен начин за подобрување на движењето на површината и намалување на триењето Масната површина помага да се елиминираат крцкањата/штракаат што произлегуваат од подвижните површини, како оние што се наоѓаат во машините. Скијачка Филмска Лента : оваа лента отпорна на топлина може да се справи со високи температури до 500 степени. ова не обезбедува стопена пластика да се држи до тефлонската филмска лента што е корисна при завиткување гумени ролки за ламинирање на топли екструдери и пластични продолжувачи. Алатка : тефлонската филмска лента добро одговара и има потреба од занемарливо чистење, што ја прави корисна за средини со мастила за боење и лепливи материјали. Лентата отпорна на триење, чувствителна на притисок наоѓа вообичаена употреба во аголот на завиткување, решетките и шините за водење. Опсег на апликација : нелепливата тефлонска филмска лента има добро ослободување низ различни видови материјали за пакување. Тоа помага да се избегне таложење на пластика кога се користи во средини за пакување користејќи машини за запечатување топлина. 3м Претпочитан Конвертор : Таписеријата Е Префериран Конвертор ОД 3 МЕТРИ; 3М соработуваше со Таписерија за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во различни апликации.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката