.

.

Patikil 4mm приклучок за банана на приклучоци за банана, 4мм OD 1000V / 20A 13AWG Флексибилна кабелска жица за кабел за кабел за повеќе метри, Електричен тест 1M / 3.28ft, жолт

Patikil 4mm приклучок за банана на приклучоци за банана, 4мм OD 1000V / 20A 13AWG Флексибилна кабелска жица за кабел за кабел за повеќе метри,

Оценка на стоката:

DEN 1259.20
Достапност
Производот е достапен

Ова олово за тест се користи за откривање за време на инспекцијата и одржувањето на електроенергетскиот систем Широко се користи во електрично одржување, автоматска електрична опрема, настава по физика, лаборатории и други места за тестирање и дебагирање. Спецификација : Боја : жолта; Струја : 20а; Материјал : бакар, ПВЦ; Тип на жица : 13 AWG; Должина на олово : 1М / 3.28ft; Wireица надворешен дијаметар : 4мм / 0,16 "; Големина на приклучокот : 17 x 4mm / 0,67 x 0,16" (L*OD); Список на пакети : 1 X Тест Олово. Предност : јадрото на жицата е изработено од чист бакар, дизајниран со повеќе нишки од бакарна жица и има добра спроводливост. Покрај тоа, јадрото е завиткано од ПВЦ-пламен-ретардантна обвивка изработена од флексибилен изолационен материјал. Тој е дизајниран со приклучок за банана, изработен од чист бакарен никел, обложен, не е лесен за 'рѓа и многу издржлив. Тие се стабилни. Можете да вметнете повеќе од еден приклучок во истиот приклучок за банана, што е многу погодно за тестирање на различни машини во исто време. Упатство : Поврзете го во колото, проверете го и поправете го колото и тестирајте ги машините. Забелешка : Наредете ги мулти-местата во колото со цел што е можно повеќе, и не ги вртете повеќе-видовите заедно. Ве молиме, обрнете внимание на должината пред да нарачате. Ова олово за тест се користи за откривање за време на инспекцијата и одржувањето на електроенергетскиот систем. Широко се користи во електрично одржување, автоматска електрична опрема, настава по физика, лаборатории и други места за тестирање и дебагирање. Спецификација : Боја : жолта; Струја : 20а; Материјал : бакар, ПВЦ; Тип на жица : 13 AWG; Должина на олово : 1М / 3.28ft; Wireица надворешен дијаметар : 4мм / 0,16 "; Големина на приклучокот : 17 x 4mm / 0,67 x 0,16" (L*OD); Список на пакети : 1 X Тест Олово.

Декларирани спецификации

Color:
Yellow; Current

Комплементите на стоката