.

.

Комбициран пакет: четка за контура во форма V+четка за прашина

Комбициран пакет: четка за контура во форма V+четка за прашина

Оценка на стоката:

DEN 191.52
Достапност
Производот е достапен

{Меки влакна} : густи, цврсти, меки синтетички влакна Ова е далеку од најдобрата четка за фондација, многу мека на допир за примена на основа на лицето, пријателски за кожата, не апсорбира и отпад производ и ја применува фондацијата непречено и рамномерно. {Спасител за почетници} : Рамното лице/квадратно лице веќе не е спречено од техниките за шминка, почетниците можат лесно да создадат тродимензионална шминка, да нацртаат тродимензионално сениорско лице, шминка во форма на starвезда, четка за контура во форма на Vottcker V е вашата четка за контура во форма на V. Најдобар партнер, доверлив соиграч. {Совршен натпревар} : Четката за шминка не остава трага од удари со четки. Добра беспрекорна шминка за темели, течности, прикривачи, креми, руменило, прикривачи, темели и друга козметика. Само мала количина на основа треба да се примени на четката за најдобри резултати. Со четката Vottcker, можете да создадете природно покривање без пори. 【Функција】 : Добро се применува за шминка и уметност за нокти, давајќи удобно чувство на допир за лицето или ноктите; Тие можат лесно да ги отстранат честичките од прашина за време на процесот на лак за нокти, исто така можете да ги примените за шминка со руменило или прав. 【Професионална】 четка за шминка во прав со голема, меки и густа глава, совршена за примена и поставување база за шминка за лице со целосно покривање на прав, минерали, како и беспрекорна завршница. {Меки влакна} : густи, цврсти, меки синтетички влакна. Ова е далеку од најдобрата четка за фондација, многу мека на допир за примена на основа на лицето, пријателски за кожата, не апсорбира и отпад производ и ја применува фондацијата непречено и рамномерно. {Спасител за почетници} : Рамното лице/квадратно лице веќе не е спречено од техниките за шминка, почетниците можат лесно да создадат тродимензионална шминка, да нацртаат тродимензионално сениорско лице, шминка во форма на starвезда, четка за контура во форма на Vottcker V е вашата четка за контура во форма на V.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката