.

.

Пакет од 10 парчиња разнобојни разновидни кристали срцеви камења и 10 парчиња роза кварц кристали срцеви камења заздравувачки скапоцени камења Реики Медитација за ?

Пакет од 10 парчиња разнобојни разновидни кристали срцеви камења и 10 парчиња роза кварц кристали срцеви камења заздравувачки скапоцени

Оценка на стоката:

DEN 1384.00
Достапност
Производот е достапен

【Основни информации за разнобојни разновидни кристали во форма на срце】 Спецификација Атрибути : 10 парчиња поставени мини кристал - розов кварц, зелен авентурин, жолт авентурин, црн опсидијан, Тигерс око, црна лабрадорит, црвена карнелијанска, ITE, чист кристал, тулит (розова зелена боја (розова зелена боја (розова зелена боја Камен) (приближно) Големина : 0,8*0,8*0,24 "; тежина : 0,03-0,05 фунти/сет. Погодно е да се стави во џеб и да се држи во рака за да спроведе енергетски водство. 【Основни информации за кристали во форма на срцев кварц】 10 парчиња Кристал на најголемиот дел од розово кварц, кристал за заздравување на срцето. (Приближно) Големина : 0,8*0,8*0,4 "; Тежина : 0,12lb/сет. Задебелен срцев камен, користете повеќе розов кварц материјал, тркалезен и полн. Погодно е да се стави во џеб и да се држи во рака за да се спроведе енергетско водство. Погоден е како подарок за loversубителите на кристали, тежина на почетници на кристал : 0,03-0,05 фунти/сет. Погодно е да се стави во џеб и да се држи во рака за да спроведе енергетско водство. 【Основни информации за кристали во форма на срце во роза кварц】 10 парчиња роза кварц најголемиот дел од природно заздравување на срцето кристал. (приближно) Големина : 0,8*0,8*0,4 "; тежина : 0,12lb/сет. Задебелен срцев камен, користете повеќе розов кварц материјал, круг и целосен. Погодно е да се стави во џеб и да се држи во рака за да се спроведе енергетско водство. Тоа е Погоден како подарок за loversубителите на Кристал, почетници на кристали и loversубители на занаети. 【Дома и канцеларија декорација】 Можеме да го ставиме на нашата маса во кревет, кујна, балкон, градина, масичка за кафе или канцелариска маса (околу компјутерот или жицата). Може да се стават и во вазна, тенџере со таблети или шише што посакуваат како декорација. Природната духовна заздравувачка моќ и магнетната енергија на кристалните камења можат да ги пренесат сите негативни енергии на позитивни и ќе ни помогнат во медитативна и блажена состојба во работата и Lifeивотот. 【Подарок за лекување】 Овој сет кристали во најразлични бои се совршени за секојдневни, празници или роденденски подароци : 1. Подарок за Божиќ, Денот на благодарноста, Денот на вineубените, Денот на мајката, годишнината од loveубовта, може да ја изрази нашата loveубов и благослови на тие Околу нас. За сопругата, ќерката, мајка, внука, внука, сестра, тетка, братучетка итн како прекрасен подарок за лековити кристали. За loversубителите на кристали или колекционери. Може да им се даде и на почетниците на кристали, тие можат да научат или да учат кристали од него. 【Ве молиме, забележете】 1. Овие камења во форма на срце (палми камења, енергетски камења, џебен камен) се мазни, полирани, направете дифрерентни скапоцени камења, заради природата на скапоцените камења, резбите може малку да се разликуваат во бојата на текстурата, големината и формата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката