.

.

Ekena Millwork CM26ATBPS Атика со медалјон на розово таванот, 26 OD X 3 3/4 ID X 1 1/2 P, рачно обоен црн бисер

Ekena Millwork CM26ATBPS Атика со медалјон на розово таванот, 26 OD X 3 3/4 ID X 1 1/2 P, рачно обоен црн бисер

Оценка на стоката:

DEN 2946.56
Достапност
Производот е достапен

Димензии : 26 in Надворешен дијаметар x 3-3/4 in. Внатрешен дијаметар x 1-1/2 in. Проекција x 4-1/2 in. Лесна за брза и лесна инсталација без проблеми. Јасно длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Богати сложени детали со рачно насликани. Може да се сечат, дупчат, залепат или зашрафеат со вообичаени алатки. Додадете вредност и стил ефтино. Бескрајни креативни и дизајнерски можности. Димензии : 26 in. Надворешен дијаметар x 3-3/4 in. Внатрешен дијаметар x 1-1/2 in. Проекција x 4-1/2 in. Лесна за брза и лесна инсталација без проблеми. Јасно длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Богати сложени детали со рачно насликани. Може да се сечат, дупчат, залепат или зашрафеат со вообичаени алатки. Додадете вредност и стил ефтино. Бескрајни креативни и дизајнерски можности. Нашите колекции на таванот медалјон се моделираат по оригинални историски обрасци и дизајни. Нашите занаетчии потоа ракуваат со оригинално парче. Да се ​​биде врежан со рака, секое парче е богато детално со длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Тоа мастер парче потоа се користи за создавање господар на мувла. Откако ќе се создаде господар на калапот, ја користиме нашата уретанска пена со голема густина за да формираме секој медалјон. Завршениот изглед е прекрасно детална, мала тежина, цврста конструкција, фокусно парче. Сличноста со оригиналните медалјони од гипс се постигнува само со употреба на нашиот уретан со голема густина, а не формирано вакуум, „пластични“ медалјони од типот. Медалјони може да се сечат со употреба на стандардни алатки за обработка на дрво за да се додаде дупка за електрична или таванска вентилаторска крошна. Медалјони се мала тежина за лесна инсталација. Тие се целосно подготвени и подготвени за вашата боја. Ако имате какви било прашања, слободно прашајте. Овие се на залиха и се достапни за непосредна пратка. Со тркалезни, дијаманти, овални, квадратни и правоаголни дизајни, има нешто за претпочитањето на сите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката