.

.

Crystalmiracle Yellow Aventurine Quartz Chakra приврзок кристал лековити мажи жени подарок енергетски моден додаток за накит

Crystalmiracle Yellow Aventurine Quartz Chakra приврзок кристал лековити мажи жени подарок енергетски моден додаток за накит

Оценка на стоката:

DEN 116.00
Достапност
Производот е достапен

Yellowолтиот авентурински кварц варира од најлесниот жолт до портокалово-црвен и кафеав Зголемување на среќата, просперитетот, дарежливоста, креативноста, задоволството, заштитата, силата, усогласувањето, довербата, стабилноста, умереноста, енергијата, удобноста, успехот во кариерата, вистината, добрината, топлината, варењето, асимилацијата, уживањето во животот и духовниот раст. Ова е камен на успех во сите сфери на животот. Чакраите се енергетски центри во нашето тело. Ние се занимаваме со 7 -те главни чакри на телото што течат од основата на 'рбетот до горниот дел на главата. Пендинтот на Wellness Chakra е така дизајниран за да помогне во балансирање на чакрите. Чакраите се енергетски центри во телото кои кога не се во рамнотежа, создаваат болест, пречки и тешкотии во нашиот живот. Да се ​​лекуваат чакрите значи да се исчистат и енергизираат. Овие прекрасни приврзоци од чакра се полни со енергија. Големината на приврзокот Чакра е приближно од 1,5 до 2 инчи и е рачно изработена. Ние нудиме испорака од Индија во рок од 3 дена, време на испорака од 10 до 30 дена. Со неговите квалитети на кристална енергија, ова е одличен и моќен подарок за секоја пригода. Совршен додаток за да одите со вашата облека со моќни лековити ефекти чисти вибрации во атмосферата ; креативност; помага во лична јасност; ќе донесе проблеми во сончевиот плексус ги елиминираат самоуништувачките тенденции. Се верува дека жолтото кварц ја чисти 3 -та чакра, подобрувајќи го социјалниот статус и интеракциите. Помага еден „да се дружи“ со другите. Овозможува внатрешен сјај што се проектира нанадвор и ја зајакнува самодовербата. Спецификација : Природен кристал : Yellowолт авентурен кварц со чакра Кабахон Големина : 1,5 до 2 инчи приближно тип на метал : сребрена позлатена Во кристално чудо ве поздравуваме во нашиот широк спектар на природни кристални предмети. Кристал Чудо е едно од доверливото име ангажирано во понуда на најдобар спектар на квалитет и разновидност на лековити кристални производи што вклучуваат приврзоци за природни кристали, сетови на чакра, загрижени камења, тресени камења, руни, фенгшуи, ба -гуа кристали, генератори на реики, бранови, брадавици, скапоцени камења , Накит, пирамиди, нараквици, карпи, кластери, фосили, starsвезди на Меркаба, нишалки и повеќе.

Декларирани спецификации

NATURAL CRYSTAL :
YELLOW AVENTURINE QUARTZ WTH CHAKRA CABOCHON SIZE

Комплементите на стоката