.

.

3М 4462B црни лепило ленти, дебели 31 мил, 0,625 x 5 јарди ролна (

3М 4462B црни лепило ленти, дебели 31 мил, 0,625 x 5 јарди ролна (

Оценка на стоката:

DEN 1.00
Достапност
Производот е достапен

Висока првична лепило за гума за адхезија Конформативна конструкција на затворена клетска пена за неправилни и неусогласени подлоги. Инженерско за затворено врзување во умерена температура. Индустриски перформанси кои се придружуваат, монтирање, заптивка и запечатување. Обично се користи за знаци, таблички со имиња, дисплеи и уреди. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. 3 M 4462 B е црна двојна обложена полиетиленска лента со пена со високо првично лепило за гума. Конструирана со усогласен носач на пена, оваа лента постигнува одлично сврзување дури и кога се користи со малку неусогласени или неправилни подлоги. Овој производ е лента за индустриско одделение погодна за широк спектар на апликации за спојување, монтирање, заптивка и запечатување. Типична употреба вклучува затворено сврзување за знаци, таблички со имиња, дисплеи и уреди. 3М двојно обложена полиетиленска лента со пена 4462 е црна или бела, затворена клетка, полиетиленски носач на пена. Формулирана е за потешко да се врзуваат површини. Уникатниот гумен лепило систем обезбедува брз стап и е во согласност со неправилни и ниски површински енергетски (LSE) материјали.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката