.

.

Магнетски нараквици Jecanori за жени ~ магнетна терапија нараквица за олеснување на болката во артритис и карпален тунел ~ титаниум челик кристален нараквица ~ накит по

Магнетски нараквици Jecanori за жени ~ магнетна терапија нараквица за олеснување на болката во артритис и карпален тунел ~ титаниум

Оценка на стоката:

DEN 3.00
Достапност
Производот е достапен

? Ултра јачина магнетски? Магнетната нараквица вградена со силни магнети (3500 гаус) Магнетите помагаат за намалување на артритисот, замор, затегнување на мускулите и намалување на статичката електрична енергија. Магнетната терапија нараквицата може да ја користи за болки во спортови, промовира релаксација. Тоа е исто така добро за енергија, рамнотежа и рамнотежа и спиење. ? Нараквици со титаниум челик? Премиум титаниум челик, полиран ланец, олово и никел бесплатно. Овој материјал има подобра отпорност на корозија.100% хипоалергичен, анти-старечки, анти-оксиданс, анти-статички, помалку леплива прашина. ? Прилагодлива нараквица? Должина : 8,66 инчи (22 см), ширина : 0,19 инчи (0,7 см), тежина : 35g, со силен затворач што останува ставен. ? Спарливи кристални нараквици? Прекрасни пенливи кристали на сребрената врска на нараквицата, елегантен изглед совршен за жени, лесен за совпаѓање со часовник или други додатоци. Тоа е толку стилски што никој не се сомневаше дека е терапевтски. ? Здравствен подарок? Магнетната нараквица од титаниум челик доаѓа со исклучителна кутија за подароци - нараквицата е убаво спакувана и подготвена за давање, големо изненадување за сопругата, ќерката, девојката за време на годишнината, роденденот. Отсекогаш сме се фокусирале на трговското искуство на клиентот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката